Wie moet volgens de DHW beschikken over het Diploma Sociale Hygiëne?

Volgens de DHW moeten alle leidinggevenden beschikken over het Diploma Sociale Hygiëne voordat een DHW-vergunning kan worden verstrekt (artikel 8, lid 4).

 

Gedurende de openingstijden van een horecabedrijf of slijtersbedrijf moet altijd een in de vergunning genoemde leidinggevende aanwezig zijn, die in bezit is van het Diploma Sociale Hygiëne. Voor horecabedrijven met ruime openingstijden betekent dit dat op de vergunning meer leidinggevenden vermeld moeten staan.

 

Voor paracommerciële horecabedrijven is een uitzondering gemaakt dat slechts (minimaal) twee leidinggevenden over het Diploma Sociale Hygiëne moeten beschikken.